140 atsakymai [Paskutinė žinutė]
SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Kad būtume sveiki...

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Vynas ir šokoladas vietoj vaistų

Grupė Europos mokslininkų, atlikę eilę tyrimų, sukūrė specialią profilaktinę dietą (širdies veiklai gerinti), kurios poveikis tolygus vaistų vartojimui.

Produktai, sudarantys "gydomąjį" sąrašą: raudonas vynas, žuvis, juodas kartusis šokoladas, vaisiai, daržovės, migdolai, česnakas, alyvuogių ir sojų aliejus, sojų pupelės, pomidorai, avižos, sėlenos, kukurūzai, žirniai ir žalioji arbata.

Taigi:

150 ml raudono vyno kasdien, sumažina riziką susirgti širdies ligomis daugiau nei 30%.
100 g kartaus juodo šokolado - 20%.
114 g žuvies 4 kartus per savaitę - beveik 15%.
1-2 skiltelės česnako kasdien - 38%.
Vaisiai ir daržovės mažina kraujo spaudimą.
Migdolai ir česnakas - cholesterolio kiekį kraujyje.
Svarbiausia - netaupykite savo sveikatos sąskaitą: kuo aukštesnės kokybės vynas, šokoladas ar alyvų aliejus, tuo stipresnis jų teigiamas poveikis.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Leonardo da Vinči apie sveikatos išsaugojimą

Įžymusis Leonardo da Vinčis...Tai genijus, kurio proto pajėgos nepaliauja žavėti ir stebinti paprastus mirtinguosius. Jo "meditacinės" mintys apie sveikatą:

"Jei nori būti sveikas, laikykis tokios dietos: nevalgyk, jei nesi alkanas, o vakarienei valgyk labai mažai; gerai kramtyk, ir tai, ką priimi į savo kūną, tebūnie išvirta ir paprasta.

Stenkis nepasiduoti pykčiui ir venk troškaus oro; tiesus atsistok nuo stalo ir kovok su miegu vidurdienį.

Blaiviai žiūrėk į vyną, gurkšnok jį dažnai ir po truputį, bet tik prie valgio, ir niekad - kai skrandis tuščias; neatidėliok pasivaikščiojimo į išvietę.

Negulėk kniūbsčias ir žemyn galva; gerai apsiklok naktį.

Duok poilsio savo galvai ir stenkis būti linksmas; venk gašlumo ir laikykis dietos."

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

1.Nuo radikulito,sanarių:

0,5 litro spirito, 0,5 litro medaus, 60 spurgų apynių.
Sumaišyti, 10 parų laikyti tamsioj vietoj.
Vartoti po 40 gramų kasdien.

2.Nuo pervargimo,sušalus

*100 gramų verdančio vandens, medaus, 10 gramų spirito(arba 20 g degtines,konjako ar viskio)
Verdantį vandenį supilti į molinį puodelį, dėti medaus tol, kol tirpsta.Supilti alkoholį, sumaišyti.
Gerti kol neatšalo ir iškart į lova miegot
*Šaukštas medaus, 50 gramų konjako.
Sumaišom burnoj, nuryjam ir į lovą.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Druską keiskite aromatinėmis žolelėmis

Mitybos profesorius A.Strata ragina pakeisti druską aromatinėmis žolėmis bei prieskoniais. "Daugelis yra įsitikinę, kad druska suteikia maistui skonio, - sakė Italijos specialistas. -Tačiau tai tėra įprotis ir visiška netiesa. Maistui skonio vietoj druskos gali suteikti tokios aromatinės žolės kaip svogūnai, bazilikai, petražolės ar prieskoniai - pipirai, aitriosios paprikos, muskatų riešutai, imbieras, šafranai". Maistui pagardinti tinka ir citrinų sultys, natūralus obuolių ar vyno actas. "Aromatinės žolės bei prieskoniai suteikia maistui skonį, spalvą bei kvapą. Be to, jose yra eterinių aliejų, kurie gerina virškinimą, išvalo žarnyną", - pridūrė A.Pretaroli.

Visi mitybos specialistai pataria riboti jau paruoštus maisto produktus, kuriuose paprastai gausu druskos: rūkytus mėsos gaminius, sūrį, duoną, konservuotus maisto produktus. "Net perkant paruoštus bulvių, mėsos ir kitus prieskonius būtina atidžiai perskaityti etiketę, kurioje nurodoma produkto sudėtis", -įspėja A. Strata. O į vaikų iki vienerių metų maistą specialistai ragina iš vis nedėti druskos.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Dar kartą apie žaliosios arbatos naudą

Kurį laiką mokslininkai stebėjosi mažesniu sergamumu vėžiu bei širdies ligomis Azijos šalyse, kur žmonės daug rūko. Ilgą laiką buvo spėjama, kad žalioji arbata gali turėti kokių nors medžiagų, užkertančių kelią šioms ligoms. Naujas tyrimas, atliktas Yale universitete parodė, kokia cheminė medžiaga gali būti pagrindinis šių ligų prevencijos komponentas.

"Mes vis dar negalime visiškai paaiškinti "Azijos paradokso" (fakto, kad šiame regione vėžiu bei širdies ligomis sergama labai retai, nors čia suvartojama daugiau cigarečių nei daugumoje kitų šalių). Bet pagaliau mes turime teorijų, kurios gali tai paaiškinti", - sako Bauer Sumpio iš Yale universiteto.

Anot Sumpio, maždaug 1,2 litro kasdien suvartojamos žaliosios arbatos suteikia anti-oksidantinį poveikį, kuris gali apsaugoti nuo LDL oksidacijos, kuri atlieka svarbų vaidmenį arteriosklerozės formavimesi. Taip pat tai sumažina trombocitų susikaupimą, reguliuoja baltymus bei skatina lygiųjų raumenų ląstelių paplitimą bei judėjimą - visa tai sumažina širdies ligų riziką.

"Šiuo metu reikalingi tolimesni tyrimai tam, kad būtų geriau suprastas žaliosios arbatos poveikis, ypač ląstelės lygmenyje", - sako Sumpio. "Tačiau jau yra pakankamai įrodymų, kad žaliosios arbatos vartojimas yra naudingas mitybos elementas, užkertantis kelią įvairioms chroniškoms ligoms".

Mokslo Lietuva

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

5 būdai išvengti gripo virusų

1. Įpraskite neliesti rankomis nosies ir akių. Dažniausiai virusai į organizmą patenka per nosies gleivinę. Tačiau nosį jie nesunkiai pasiekia ir per akių gleivinę.
2. Dažniau plaukite rankas su muilu. Apdairiai pasielgtumėte, įprastą muilo gabalėlį pakeitę skystu muilu su dozatoriumi. Dažniau keiskite rankšluosčius.
3. Gerkite daugiau skysčių. Pakankamas jų kiekis (ne mažiau kaip 1,5 l per dieną) neleidžia perdžiūti gleivinėms. Kavos neįskaičiuokite - ji didina skysčių išsiskyrimą.
4. Nuolat vėdinkite ir drėkinkite kambarius, ypač miegamąjį. Pro sauso oro išdžiovintą kvėpavimo takų gleivinę virusai itin lengvai prasiskverbia.
5. Jei kas nors iš namiškių ar kolegų susirgo gripu, kelias dienas profilaktiškai vartokite gana dideles dozes vitamino C.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Modernusis gydymas garsais

Tinkamai parinkta muzika - veiksmingas vaistas nuo depresijos, streso ar neigiamų emocijų. Norite atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ar atsikratyti prastos nuotaikos? Klausykitės mėgstamų melodijų.

Jau daugybę amžių mokslininkai tyrinėja muzikos terapijos fenomeną. Sukaupta gausybė įdomių faktų, atlikta įvairių tyrimų. Pastaruoju metu gydymas garsais tampa vis populiaresnis. Amerikoje kuriama nauja alternatyviosios medicinos šaka vibracijų terapija. Pasak jos žinovų, harmoningų garsų bangos įsiskverbia į kiekvieną ląstelę ir išplinta po visą kūną. Tam tikrų dažnių vibracijos aktyvina kraujotaką, malšina galvos, nugaros ir raumenų skausmus. Gydymas yra malonus ir neturi jokio šalutinio poveikio. Kai kuriose Vakarų Europos šalyse mokslininkai ypač domisi vadinamuoju "garsų rakto" metodu. Jo esmė tokia: ligonio kalba įrašoma į garso juostelę ir kruopščiai ištiriama pagal specialią kompiuterio programą. Nustatoma, kokių garso dažnių balse labiausiai trūksta. Tada gydytojas skiria pasiklausyti reikiamų garsų. Po daugybės tyrimų paaiškėjo, kad šis metodas veiksmingas gydant širdies ligas, didelį kraujospūdį, alergiją, regėjimo bei klausod sutrikimus.

Ar žinote, kad...

* Nemaloni muzika gali tapti migrenos priežastimi.
* Muzikos terapija dažnai taikoma žmonėms, esantiems komos būsenos.
* Sergant lengva depresijos forma, mėgstamos melodijos gali atstoti antidepresantus.
* Klasikinė muzika skatina negimusio vaiko vystymąsi.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Liepsna valo

Britanijos bakteriologai nustatė, kad paprastos žvakės labai gerai dezinfekuoja patalpas. Savo efektyvumu žvakės nenusileidžia šiuolaikinėms priemonėms, naikinančioms mikrobus. O į paprastą žvakę įlašinus eterinio aliejaus, pagaminto iš augalo, gebančio naikinti bakterijas, pavyzdžiui, eukalipto, degdama ji galės sunaikinti daugybę patalpoje esančių patogeninių mikrobų, tarp jų ir žarnyno lazdelę bei stafilokoką.

Mokslininkų manymu, kaip tik todėl epidemijų metu mūsų protėviai visur žibindavo žvakes.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Šokoladas gali pakeisti aspiriną

Amerikiečių mokslininkai pastebėjo dar vieną gydomąją šokolado savybę. Pasirodo, kasdien vartojant šį gardų saldėsį, net ir visai nedideliais kiekiais, sumažėja infarkto tikimybė.

Tokių išvadų priėjo Džono Hopkinso (JAV) universiteto mokslininkų grupė, tirdama aspirino poveikį trombocitams.
Šie mokslininkai atliko įvairiausius bandymus, susijusius su širdies ir kraujagyslių ligomis. Tyrimuose dalyvavo 1 200 žmonių, sergančių paveldimomis širdies ligomis. Rengtasi ištirti, kokį poveikį trombocitams daro aspirinas.

Prieš eksperimentą jo dalyviai paprašyti laikytis tam tikro režimo: reguliariai mankštintis, nerūkyti, susilaikyti nuo gėrimų, kuriuose yra kofeino, vyno, greipfrutų sulčių bei vengti šokolado. 139 eksperimento dalyviai atkrito, nes nesilaikė šių reikalavimų - vis dėlto keletą kartų susigundė pasmaližiauti šokoladu. Tačiau, nepaisant to, buvo ištirtas jų kraujas. Paaiškėjo, kad šokoladas veikia trombocitus lygiai taip pat, kaip ir aspirinas. Viena iš tyrimą atlikusių mokslininkų, Diane Becker, pakomentavo: "Neišlaikę išbandymo ir neatsisakę šokolado dalyviai leido mums išsiaiškinti, kad cheminė medžiaga, esanti kakavos pupelėse, biocheminiame lygmenyje veikia taip pat, kaip ir aspirinas, mažinantis trombocitų susikaupimą bei stabdantis trombų susidarymą kraujagyslėse".

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Ar žinojote,jog akvariumas - nuo depresijos.
Jau seniai įrodyta, kad žmonės, stebintys plaukiojančius gyvūnus, nusiramina, atgauna dvasinę pusiausvyrą. Todėl gydytojai rekomenduoja akvariumus įsigyti asmenims, kenčiantiems nuo neurozių ir depresijos.

Akvariumas puikiai reguliuoja patalpos mikroklimatą. Garuodamas vanduo drėkina patalpas, o gaivus oras saugo nuo infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Avokados mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Pasirodo, kad riebius ir gana kaloringus avokadų vaisius (vienoje avokadoje yra net 300 kcal) valgyti sveika. Mat jose daug nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios mažina "blogojo" cholesterolio (LDL) kiekį kraujyje, tačiau nekeičia "gerojo" cholesterolio (HDL) kiekio. Be to, šiuose vaisiuose labai daug beta sitosterolio - medžiagos, neleidžiančios pasisavinti cholesterolio, esančio kitame maiste. Dar vienas avokadų privalumas - ypatingi cheminiai junginiai, kurie plečia kraujagysles, didina jų elastingumą, - dėl to geriau cirkuliuoja kraujas.

saldi
savas
saldi portretas
Narys nuo: 2005-05-11
Atsijungęs
Žinutės: 3569

oj brač Sidabra kiek gerų patarimų prisiskaičiau.....ypač patiko apie vyną Mirksiukas

Bamu
savas
Bamu portretas
Narys nuo: 2006-01-05
Atsijungęs
Žinutės: 12635

nemaciau sios temos Ko tai žandai raudonuoja
tikrai daug idomaus...
reiks ir man ko paieskot Mirksiukas

_______________________________________________

Geriausi dalykai šiame GYVENIME yra: ĮSIMYLĖTI, JUOKTIS kol pradės skaudėti skruostus. Rasti šimtą laiškų kai GRĮŽTI iš kelionės. Atsigulus savo lovoje KLAUSYTIS kaip už lango lyja ir lietaus lašeliai barbena i stiklą. Išejus iš dušo RASTI šiltutelį rankšluostį. SULAUKTI skambučio iš žmogaus, kuris tau patinka. RASTI pinigų kelnių kišenėje, kurių seniai nenešioji. JUOKTIS iš savęs. Sulaukti skambučio VIDURNAKTĮ, kuris truktų valandą. Netyčia išgirsti kalbant apie save, kai sakoma kas nors GERO. IŠGIRSTI dainą, kuri tau primena ypatingą žmogų. Pirmas BUČINYS. JAUSTI kutenimą pilve, kaskart kai matai mylimą žmogų. LEISTI laiką su savo dar mažais vaikais. MATYTI mylimus žmones LAIMINGUS. NEŠIOTI marškinius to žmogaus, kuris tau patinka, ir kurie dar KVEPIA jo kvepalais. Susitikti seną draugą ir jausti, kad niekas NEPASIKEITĖ. STEBĖTI saulėlydį. TURĖTI kažką, kuris sakytų, kad tave myli.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

saldi wrote:
oj brač Sidabra kiek gerų patarimų prisiskaičiau.....ypač patiko apie vyną Mirksiukas

Reveransas

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Kaip greitai pasveikti? Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus reikėtų:

* pasidaryti karštą vonelę kojoms. Po jos būtinai apsimauti vilnones kojines;
* kas dvi valandas vartoti po 20 lašų ežiuolės antpilo;
* kas dvi valandas gerti vaistingųjų augalų arbatas su medumi;
* kas dvi valandas vartoti po 250 mg vitamino C, bet ne daugiau 1g per parą;
* 4 kartus per dieną vartoti po 25 mg cinko;
* kas dvi valandas suvalgyti po skiltelę česnako;
* slogos, kosulio profilaktikai - pakvėpuoti garais su eukalipto ar čiobrelių aliejumi (10 lašų).

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Česnakas mažina riziką susirgti kiaušintakių vėžiu

Moterims, valgančioms daug česnako, gresia mažesnis pavojus susirgti kiaušintakių vėžiu, rodo tyrimų rezultatai, įvertinti Potsdame įsikūrusio Vokietijos maisto tyrimų instituto.

Ne tik česnakai ir svogūnai, bet ir porai bei česnako laiškai, turintys daug įvairių medžiagų, tokių kaip organinių sieros junginių, manoma, pasižymi priešvėžiniu poveikiu, rodo tyrimų rezultatai.

Tačiau tam, kad būtų moksliškai pagrįstas šis ryšys, trūksta kol kas svaresnių įrodymų. "Būtini tolesni tyrimai", - sakė instituto profesorius Heineris Biojingas (Heiner Boeing). Tačiau jis neabejoja, jog valgant daug vaisių ir daržovių sumažėja rizika susirgti kitomis vėžio formomis bei širdies ligomis.

Tyrimais "EPIC Study" siekiama ištirti ryšį tarp vėžio atvejų paplitimo ir mitybos. Atliekant tyrimus buvo apklausta maždaug 325 tūkst. moterų iš 10 šalių. Pagal dpa-ELTA

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Vaisiai ir daržovės ketvirtadaliu sumažina insulto riziką

Vaisiai ir daržovės kasdieniniame meniu gali gerokai sumažinti insulto riziką. Jau trys-penkios porcijos per dieną šią riziką sumažina 11 proc., rašo mokslininkai britų medicinos žurnale "The Lancet". Kas obuolių, kriaušių ar morkų skanauja daugiau nei penkis kartus per dieną, būti ištiktam insulto rizikuoja 26 proc. mažiau.

Feng Hi (Feng He) vadovaujami Londono universiteto mokslininkai atitinkamas išvadas padarė apibendrinę aštuonių studijų, kuriose dalyvavo 260 tūkst. žmonių, rezultatus. Pramoninių šalių gyventojai šiuo metu vidutiniškai per dieną suvalgo maždaug tris porcijas vaisių ir daržovių. Keli papildomi bananai ar ridikėliai, anot mokslininkų, gali padėti užkirsti kelią daugybei mirčių ir invalidumui.

Insultas daugelyje išsivysčiusių valstybių yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis ir dažniausiai sukelia invalidumą. "Tokia mityba sumažintų ir kitų širdies ligų bei kai kurių vėžio rūšių skaičių", - mano F.Hi.

Pirmiausiai vaikai turi būti laiku pratinami sveikai maitintis, kad ateityje išvengtų chroniškų ligų, rašo "The Lancet".

Pagal dpa-ELTA

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Medus kelia nuotaiką ir gydo kepenis

Tamsos ir darganų metą paūmėja įvairūs negalavimai, į kuriuos šiltą metų laiką žmogus nekreipia dėmesio. Nesunku peršalti, jautresniems žmonėms priblėsta nuotaika.

Išgyventi tamsų žiemos metą metą gali padėti medus. Juk jį bitės sunešė iš saulės atskleistų žiedų, iš plačių pievų, medumi iš tolo kvepiančių pražydusių liepų. Šitokį metą medus kiekvienam žmogui gali būti ir daktaras, ir draugas, - sako seni bitininkai. - Jei prasta nuotaika, kiekvieną vakarą eidami miegoti būtinai imkite šaukštelį medaus, užsigerkite šiltu vandeniu - bus ramesnis miegas, pamaitintos kepenys. Su medaus šaukšteliu jūs gaunate ir pluoštą saulės spindulių šilumos. Atsikėlus ne tik diena, bet ir "dūšia" atrodys šviesesnė,- tikina bitininkai.

Bitininkai sako, kad bitės į medų iš daugybės žiedų sudeda ir šviesą, ir šilumą. Vartojant šį produktą, organizmas gauna tiek energetinių resursų, kiek negali duoti joks kitas maistas. Mūsų amžinas skubėjimas, nepagarbus požiūris į "Dievo duotą" sveikatą, saulės stoka ir nuolatiniai stresai išklibina pačius žmogaus atsparumo pamatus. Tada pozicijas netrunka užimti ligos ir lenkia žmogų žemyn. Būtina laiku susigriebti ir pradžiai imtis bent gero medaus.

Būtinas kepenims

Tamsos metą daugelis mėgsta valgyti sunkesnį, riebesnį maistą. Tada apsunksta kepenys. Keli šaukšteliai medaus per dieną padėtų joms "atlaikyti spaudimą". Kepenis patartina dažniau, ne tik per metų tamsą, "patepti medumi", nes jų būklė labai atsispindi žmogaus nuotaikoje. Bitininkai ir specialistai yra nustatę, kad medus būtinas kepenims, nes gerina jų darbą, nes gauna tinkamų medžiagų rezervą.

Per metus - 2 kilogramai

Paaugusiems vaikams kiekvieną dieną vietoj kramtomosios gumos reikėtų duoti kramtyti medaus su koriu. Stiprina imuninę sistemą, nesergama sloga, gerklės uždegimais, nepasiduodama gripui.

Senovės Rytų medicinos pasekėjai liudija, kad nuo neatmnamų laikų didžiausią sveikatos stebuklą įvairiausio amžiaus žmonėms visais atvejais daro ženšenio šaknies ir medaus antpilas.

Vienam asmeniui būtina per metus suvartoti bent du kilogramus medaus. Pasitaiko žmonių, alergiškų medui. Jiems vartoti medaus negalima.

Samanele
savas
Samanele portretas
Narys nuo: 2006-11-18
Atsijungęs
Žinutės: 7735

Ale tikrai kaip faina, kiek daug visko suzinojau Šypsausi Aciu! Mirksiukas

_______________________________________________

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Beržų pumpurai gydo reumatą

Beržų pumpurus reikia užpilti degtine arba spiritu, leisti nusistovėti ir gautu antpilu trinti skaudamas vietas. Esant reikalui, mažais kiekiais jį galima ir gerti. Beržų pumpurus galima užplikyti verdančiu vandeniu ir gerti kaip arbatą (sukelia prakaitavimą; kaip teigia Rytų medicinos atstovai, reumatas išeina tik su prakaitu)

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

liaudies medicina

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Pavasarį patiekalus gardinkite šviežiais daigais

Liaudies medicinoje daiginti grūdai vertinami jau keletą šimtmečių. Daiginti grūdai - aukštos biologinės vertės produktas. Tai puikiai žino jogai, nuolat vartojantys juos maistui. Daigai suteikia mūsų organizmui labai daug jėgų, nes būtent augalui dygstant suaktyvėja gyvybinė energija. Sudaiginti grūdai yra "gyvi", todėl žmogaus organizmui teikia labai daug energijos. Be to, "gyvieji" produktai organizme sukelia šarmines reakcijas, kurios sulėtina oksidacijos procesus, skatinančius organizmo senėjimą ir ligų vystymąsi. Šie produktai išvalo organizmą. Manoma, kad jie gali užkirsti kelią vėžiui.
Gležnuose įvairių augalų daigeliuose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurių dabar labiausiai trūksta mūsų organizmui. Daigintuose grūduose yač daug baltymų, o esančios mineralinės medžiagos daug lengviau pasisavinamos.

Daigintų grūdų ir sėklų galima nusipirkti maisto prekių parduotuvėse arba susidaiginti patiems. Tik grūdus pirkite maisto prekių parduotuvėje, bet jokiu būdu ne ten, kur parduodamos sėklos - paprastai jos būna beicuotos ir maistui netinka!

Kaip daiginti grūdus ir sėklas

Daiginti praktiškai galima visas grūdines ir ankštines kultūras. Bet dažniausiai daiginami kviečiai, rugiai, lęšiai, pupelės, grikiai, saulėgrąžos, žirniai, ridikėliai. Grūdai arba sėklos suberiami į stiklainį ir užpilami vėsiu vandeniu taip, kad žaliavą jis apsemtų maždaug 6-7 cm. Indas uždengiamas marle, jo kaklelis aprišamas ir pastatomas šiltai. Po 6-12 valandų vanduo nupilamas: jis įgavęs tamsią spalvą, kartoką skonį ir specifinį kvapą. Šiame vandenyje daug kenksmingų medžiagų, kurių buvo grūduose. Grūdai plaunami tol, kol nuo jų nubėgęs vanduo pasidaro visiškai skaidrus. Tuomet stiklainis paverčiamas ant šono ir uždengiamas, kad grūdai būtų visiškoje tamsoje, bet gautų pakankamai oro. Daiginami grūdai 3 kartus per dieną nuplaunami vėsiu vandeniu, neišbėrus jų iš indo. Jeigu plaunama rečiau, sulėtėja dygimo procesas. Nuplovus grūdus, vandenį reikia išvarvinti iki paskutinio lašo, nes jo likučiai gali sukelti puvimo procesus. Paprastai daigai prasikala per 3-5 dienas. Sudygę grūdai užpilami vandeniu, kuris po to nupilamas drauge su plūduriuojančiais sėklų lukštais. Stiklainis su žaliava 2 dienas laikomas ant palangės, kad daigai šviesoje gautų chlorofilo ir sužaliuotų. Pagamintas produktas laikomas šaldytuve ir valgomas kiekvieną dieną. Daigintų grūdų galima dėti į mišraines, kitus daržovių patiekalus, sriubas, omletus, berti ant picos ar sumuštinių. O daiginti kviečiai, sumaišyti su medumi, - puikiausias desertas. Skanu ir sveika! Daiginti grūdai valgomi su visa "uodegėle". Tik nuo sojų reikia pašalinti kietą luobelę, o pačias pupeles šiek tiek patroškinti. Kitų augalų daigus į karštus patiekalus dėkite jau visiškai baigdami gaminti. Daigintus grūdus šaldytuve galima laikyti 2-3 dienas (ne ilgiau).

Kadangi daigintuose grūduose yra labai daug fermentų, tai jie pagerina sunkiai virškinamo maisto pasisavinimą, malšina puvimo procesus žarnyne ir padeda pasišalinti toksinėms medžiagoms. Žodžiu, sudygę grūdai normalizuoja biocheminį ir energetinį balansą žmogaus organizme.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Pakankamas kario kiekis dienos racione padės apsaugoti jūsų smegenis nuo senėjimo. Kario milteliai yra įvairių prieskonių mišinys, tarp kurių yra ir ilgosios ciberžolės, turinčios kurkumino. Kurkuminas - tai antioksidantų mišinys, pasižymintis priešuždegiminėmis savybėmis. Yra žinoma, kad ilgai vartojant priešuždegimines priemones sumažėja Alzheimerio ligos rizika, nors šios medžiagos gali neigiamai veikti skrandį, kepenis ir inkstus. Dėl to senatvėje reikia riboti priešuždegiminių savybių turinčių medikamentų vartojimą.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Stiprinančios ir vitamininės arbatos

* Supjaustykite skiltelėmis 3 nevalytus vidutinio dydžio obuolius, užpilkite 1 litru verdančio vandens, virkite 10 minučių ant silpnos ugnies, palikite 30 minučių, kad pritrauktų. Dėkite medaus pagal skonį ir gerkite kaip arbatą.

* Apelsinų arbata: 1 dalis apelsinų žievelių, 1 dalis juodosios arbatos, ½ dalies citrinų žievelių. Visus komponentus užpilkite verdančiu vandeniu: 60g sauso mišinio 1 litrui verdančio vandens. Dėkite apelsinų sirupo pagal skonį ir palikite 5 minutėms, kad pritrauktų.

* 6 arbatinius šaukštelius juodosios arbatos užpilkite 500ml verdančio vandens, palikite 5 minutėms, perkoškite, atvėsinkite. Lygiomis dalimis sumaišykite su juodųjų serbentų sultimis, išpilstykite į puodelius ir atskieskite 1/3 arba ½ mineralinio vandens. Dėkite cukraus pagal skonį.

* Lygiomis dalimis erškėtrožių nuoviro ir karštos arbatos, cukraus ir medaus pagal skonį. Erškėtrožių nuovirą pavirkite 3 - 4 minutes, perkoškite ir sumaišykite su karšta arbata. Dėkite cukraus ir medaus. Tiekite atšaldytą.

* Spanguoles berkite į stiklinę, sutrinkite šakute, dėkite cukraus ir užpilkite karšta arbata.

* 50ml obuolių sulčių pilkite į 150ml karštos, stiprios arbatos, gerkite.

* Po 2 dalis gudobelės ir erškėtrožės vaisių, 1 dalis aviečių, 1 dalis žaliosios arbatos. 1 arbatinį šaukštelį mišinio užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palikite 30 minučių, kad pritrauktų. Gerkite su medumi arba uogiene.

* 1 stalinį šaukštą dirvinio asiūklio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 1 valandai, kad pritrauktų. Perkoškite ir išgerkite per visą dieną.

* 2 stalinius šaukštus džiovinto lakišiaus užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palikite 1 valandai, kad pritrauktų, perkoškite. Šią dozę turėtumėte išgerti per parą.

* Kraują valanti arbata: lygiomis dalimis paimkite žemuogių lapų, lakišiaus, vaistinės ramunėlės žiedų. 1 stiklinei verdančio vandens - 1 stalinis šaukštas mišinio. Nuolat gerkite vietoj arbatos.

SIDABRA
savas
Narys nuo: 2005-05-07
Atsijungęs
Žinutės: 14869

Gydymas vandeniu

Vanduo - viena pagrindinių priemonių, padedančių išsaugoti sveikatą bei grožį. Labai vertingos yra jo higieninės savybės. Vartojant išoriškai, jis turi mechaninį, cheminį ir terminį poveikį (šilumos arba šalčio), o taip pat papildomą psichologinį efektą.

Kiekviena iš vandens savybių turi svarbią reikšmę gydymo metu. Jų kombinaciją ir suderinamumą individualiai gydymo ar profilaktikos tikslais parenka fizioterapeutas. Gydomaisiais tikslais vanduo naudojamas išoriškai (vonios, dušai, maudynės jūros, apsišluostymai įvairios temperatūros vandeniu) ir geriamas (gydymas mineraliniu vandeniu).

Mechaninis poveikis vandens procedūrų metu yra žymus, nesvarbu ar tai apsišluostymai, apsipylimai, maudynės ar plaukiojimas upėje ar jūroje ir t.t.

Cheminis vandens poveikis įvertinamas būnant jūros kurortuose. Jūros vandens sudėtis unikali: kalis, natris, magnis, kalcis, geležis, baris, chromas, jodas, chloras, manganas, arsenas, sidabras, auksas, uranas, radis. Visos šios medžiagos per odos receptorius maudynių metu palankiai veikia žmogaus organizmą.

Cheminis gėlo vandens poveikis ypač silpnas. Terapijoje, kur naudojamas tam tikros cheminės sudėties mineralinis vanduo, poveikis yra labiau išreikštas. Kad gėlo vandens poveikis būtų stipresnis, į jį dedama įvairių gydomųjų ir aromatinių medžiagų, pilama ramunėlių, krapų, šalavijų, liepžiedžių ir t.t. antpilų. Kai kuriems žmonėms, kurių oda plona, sausa ir jautri, gėlas vandentiekio vanduo, kuriame daug kalcio, magnio, geležies druskų (kietas vanduo), gali didinti odos sausumą, sudirginti ją, sukelti niežulį. Tai gali būti daugelio odos ligų priežastis. Būtent todėl praustis rekomenduojama filtruotu ar virintu vandeniu arba vandeniu su gydomųjų žolelių arba sodos priedais.

Temperatūrinis poveikis turi reikšmę gydomaisiais ir sveikatingumo tikslais. Šaltis ilgam padidina raumenų tonusą. Šiluma iš pradžių jį nežymiai padidina, po to sumažina. Vandens terminės procedūros turi trumpalaikį (procedūrų metu) poveikį šilumos apykaitai. Šaltis sustiprina medžiagų apykaitą, daugiausiai sudeginama angliavandenių ir riebalų.

Gydymo vandeniu procedūros (išskyrus dušus), priklausomai nuo vandens temperatūros, sąlyginai skirstomos į šaltas (kai vanduo šaltesnis nei 20°С, vėsias (20-33°С), šiltas (37-38°С), karštas (39°С ir aukščiau). Gali būti naudojamos bendros procedūros, veikiančios visą kūną, ir vietinės (su vaistinių medžiagų tirpalais), veikiančios tam tikrą kūno vietą (kompresai, skalavimai, inhaliacijos).

Normalios temperatūros vonios (indiferencinės) veikia raminančiai.

Ilgalaikės šiluminės vonios organizmą nuramina, sumažina nervingumą. Dėl jų įtakos padidėja mikrocirkuliacija odos kraujagyslėse. Vonios trukmė, būtina terapeutiniam efektui pasiekti, - 8 - 15 minučių, gydymo trukmė 15 - 16 procedūrų.

Trumpalaikės karštos vonios, dušai stimuliuoja, o ilgalaikės - slopina nervų sistemą. Be to, karštos vonios veikia nuskausminančiai, sumažina raumenų tonusą.

Vonios su nuolat didėjančia vandens temperatūra taip pat pasižymi nuskausminamuoju ir spazmolitiniu poveikiu. Jos gali būti bendros (nuolat didinant vandens temperatūrą nuo 37 - 38°С iki 40 -42°С, esant 20 minučių trukmei). Po maudymosi vonioje būtina sausai apsivynioti 30 - 40 minučių.

Vėsios vandens procedūros turi stimuliuojantį poveikį. "Paima" iš organizmo šilumą, stimuliuoja medžiagų apykaitą, veikia tonizuojančiai. Tokios vonios ypač rekomenduojamos (poveikio laikas 1 - 4 min) organizmo grūdinimui, ruošiantis rudens - žiemos laikotarpiui.

Gydymas vandeniu - vienas labiausiai prieinamų sveikatingumo metodų. Be abejo, sanatorijos - kurorto sąlygomis galima pasiekti geresnių rezultatų. Tačiau gydymo vandeniu metodų naudojimas tiek vaikams, tiek suaugusiems, taip pat naudingas ir namų sąlygomis.

Atsakyti

Forum jump select

Sprendimas: Creative