upucka
naujokas
Narys nuo: 2011-07-26
Atsijungęs
Žinutės: 4

Del nuosavybes

upucka
naujokas
Narys nuo: 2011-07-26
Atsijungęs
Žinutės: 4

Privatizavau buta pries 16 metu, po metu mire vyras. Kaip suprantu, nors privatizavau savo vardu, vistiek skaitosi, kad butas igitas santuokoje ir dalinamas tarp visu paveldetoju (manes ir dveju vaiku). Iki siol dar nesutvarkyti buto dokumentai (nera dokumentu is registro centro). Kaip dabar sutvarkyti buto nuosavybes dokumentus? Ar as galiu buti vienintele savinenke? Jeigu visa si laika as gyvenau siame bute ir mokejau komunalinius mokescius. Vaikai vienas turi savo buta, o kitas nors ir priregistruotas negyvena cia ir niekur nedirba. Aciu!

Advokatė G. Burbienė
susidomėjęs
Advokatė G. Burbienė portretas
Narys nuo: 2010-01-25
Atsijungęs
Žinutės: 77

Atsakymas: taip, butas laikomas įgytu santuokoje, todėl Jūs teisėtai valdote 1/2 dalį, o likusi turėjo būti paveldėta. Palikimas turėjo būti priimtas per 6 mėnesius nuo vyro mirties dienos. Kadangi nė vienas iš paveldėtojų į notarą nesikreipėte, dabar yra dvi išeitys: kreiptis į teismą dėl termino palikimui priimti atnaujinimo arba dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, kad palikimą Jūs priėmėte faltiškai valdydama turtą. Kreiptis galite viena arba su vaikais. Jeigu vaikai nepretenduoja į butą, viskas bus užrašyta Jūsų vardu.

Pateikiama informacija yra bendrojo rekomendacinio pobūdžio. Tai autorės nuomonė, grindžiama Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais, kuri nėra absoliuti tiesa ir gali būti nuginčijama.

_______________________________________________

Advokatė Giedrė Gabrielė Burbienė
Adresas: Laisvės pr. 77 - 402 A, LT - 06122 Vilnius
Mob.tel: 8-699-74496
Tel./fax.: 8-52-473329
E-mail: giedre@advokatopagalba.lt
www.advokatopagalba.lt

Brigita560
naujokas
Narys nuo: 2014-12-08
Atsijungęs
Žinutės: 5

Manau, kad turėtų atitekti Jums, pagal pirmumą. Bet dėl aiškumo siūlyčiau teisininko konsultacija Vilniuje.

Atsakyti

Forum jump select

Sprendimas: Creative