Gal kas naudojate: kalendorinį, temperatūrinį, ovuliacinį (Bilingso) ar dvigubo patikrinimo (simptoterminį) metodą nėštumo atidėjimui?
Būtų labai įdomu sužinoti Jūsų nuomones apie tai ir ar veikia šie metodai.
Mes tai taikom ovuliacinį metodą-stebiu pagal gleives, kadangi mmm visad reguliarios buvo ir tos gleives kiekvieną menesį 10 ciklo dieną buna kaip kiaušinio baltimas, kol kas tai pasitvirtino, bet aišku kai jau tu dienų ribos buna, tai taikom papildomą apsaugą, bet va paskutinius metus, kai pradėjau planuot ,pastebejau kad nevisada tuos gleives sutampa su OV , tai kad šiuo metu ir nežinau ar patikima ta apsauga
O vat idomu kaip kitos mamytes, negi visos KT geria
Kaip sužinoti apie vaisingas dienas?
Apskaičiuok
Jeigu Tavo ciklas reguliarus, žymėdama mėnesinių kalendorių, gali apskaičiuoti, kada įvyks ovuliacija. Ovuliacija paprastai įvyksta likus 14 dienų iki sekančių mėnesinių. Kalendoriuje pažymėjusi sekančių mėnesinių dieną, nesunkiai apskaičiuosi numatomą ovuliacijos datą. Didžiausia tikimybė pastoti turint lytinių santykių per keturias dienas - po dvi dienas iki ir po ovuliacijos.
Jei Tavo ciklas nereguliarus, tokiu būdu apskaičiuoti ovuliacijos dienos negalėsi.
Pajausk
Neretai moteris dėl pasikeitusios savijautos pati gali nuspėti, kada įvyko ovuliacija. Prieš įvykstant ovuliacijai, juntamas skausmas šone, apatinėje pilvo dalyje, kuris stiprėja, ir įvykus ovuliacijai pasklinda visoje pilvo apačioje. Per ovuliaciją taip pat kurį laiką juntamas pilvo pūtimas, kartais - skausmingas noras tuštintis, o pilvas būna įtemptas ir skausmingas. Vėliau skausmas ir nemalonūs pojūčiai pilvo apačioje tolydžio mažėja ir išnyksta, pagausėja skystų, skaidrių išskyrų iš makšties. Šių pojūčių visuma vadinama "ciklo vidurio skausmu" ir rodo įvykusią ovuliaciją bei didžiausią tikimybę pastoti.
Pamatuok
Ovuliacijos dieną taip pat galima nustatyti matuojant bazalinę temperatūrą. Bazalinė temperatūra matuojama natūraliose organizmo angose (makštis, tiesioji žarna, po liežuviu) anksti ryte, tik pabudus ir dar neatsikėlus iš lovos. Pirmojoje ciklo pusėje kūno temperatūra būna apie 36,5°C, po ovuliacijos ji pakyla virš 37°C . Tokia vieno ciklo bazinės temperatūros kreivė vadinama bifazine, ir ji rodo, jog ovuliacija įvyko. Jei moteriai neprasideda mėnesinės ir bazalinė temperatūra nekrinta, t.y., būna virš 37°C, moteris yra pastojusi. Jei moters kūno temperatūra padidėjusi dėl kitų įvairių priežasčių, šis metodas negali būti patikimu.
Natūralus šeimos planavimas manau yra naudingiausia organizmui apsisaugojimo priemonė. Mes su vyru ja naudojames, skaičiuojame vaisingas dienas ir per jas arba vengiame lytinių santykių arba naudojame prezervatyvus. O tos KT man atrodo net labai nenaudingos organizmui.