zbrckn
savas
zbrckn portretas
Narys nuo: 2007-12-06
Atsijungęs
Žinutės: 1806

Kalizija-auksinis ūsas

_______________________________________________


zbrckn
savas
zbrckn portretas
Narys nuo: 2007-12-06
Atsijungęs
Žinutės: 1806

mama mane įkalbėjo įsigyti šį augalą - atidavė su visa knyga, kai ji pasakojo kokius stebuklus ji daro-netikėjau,tačiau šiandiena knygą perverčiau akimis,na, jei tikėti K. Ogarkovo žodžiais - tai stebuklingas augalas,kuris gydo labai daug ligų..... Gal kas auginate jį? pasidalinkim info apie tai Šypsausi

_______________________________________________


Lilija
Moderatorius, savas
Lilija portretas
Narys nuo: 2006-11-30
Atsijungęs
Žinutės: 54932

Kvapioji kalizija ( Callisia fragrans ) priklauso tai pačiai augalų šeimai, kaip ir tradeskantės. Rytuose jos dar vadinamos auksiniu ūsu, drakono žole ir turi kitą lotynišką pavadinimą Tradescantia draconoides . Šis legendomis apgaubtas ir panacėja nuo visų ligų laikomas augalas kilęs iš Pietų Amerikos, o pas mus auginamas namuose.

Rusijoje, o taip pat ir Lietuvoje, kalizijos ant palangės auginamos daugiau kaip 100 metų. Paklauskite močiutės apie auksinį ūsą — ji greičiausiai parodys vazonėlį su aukštu, į kukurūzą panašiu augalu. Ir nė užuominos apie ūsus ar auksą. Auksiniu šis augalas vadinamas todėl, kad esą slepia savyje neįkainojamus turtus. Juos tinkamai panaudojus, galima ilgai ir sveikai gyventi.

Liaudies medicinos žinovai kalizijos sultimis ir užpiltinėmis gydo virškinimo trakto ligas, bronchinę astmą, žaizdas, vėžį, žaizdas, nudegimus ir lūžius, net priklausomybę nuo nikotino ir alkoholio. Tačiau prieš pradėdami savarankišką gydymą, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju, nes šio augalo preparatai sukelia daug šalutinių reiškinių, kaip stipri alergija, alerginiai dermatitai, balsų stygų pažeidimai ir pan., ypač jeigu žmogaus imunitetas nusilpęs. Net žiniuoniai pabrėžia, kad kaliziją reikia vartoti atsargiai, su saiku ir protu. Mokslininkai kalizijas pradėjo tirti palyginti neseniai - apie jas dar žinoma per mažai, kad būtų galima skelbti žmogaus sveikatai saugiu vaistiniu augalu.

Namuose kalizijos užauga iki 1 m aukščio ir turi dvejopus ūglius — vieni augina stačią lapų skrotelę, kiti driekiasi horizontaliai ir labai lengvai įsišaknija. Kartais jos pražysta smulkiais žiedeliais, sutelktais šluotelės formos žiedyne.

Mėgsta šviesą ir šilumą, bet nepakenčia tiesioginės saulės. Šaknys mėgsta erdvę — juo aukštesnis ir stipresnis augalas, tuo didesnis turi būti vazonas. Drenažui tinka šviežių kiaušinių lukštų ir upės smėlio mišinys, sodinama į derlingą kompostą su 20-30 proc. rupaus smėlio.

Pavasarį ir vasarą laistoma dažnai, kad žemė neišdžiūtų, bet vanduo padėkliuke nestovėtų. Žiemą laistoma 1-2 kartus per savaitę. Geriausiai jaučiasi ir greičiausiai auga karštą vasarą, kai temperatūra 25-27oC. Puikiai peržiemoja kambaryje toliau nuo radiatorių, ant palangės per šalta. Kalizijoms patinka, kai purškiama vandeniu, nors tai nebūtina. Jas reikia pririšti prie atramos, nes stiebas neišlaiko savo svorio ir šoninių ūglių.

Dauginti nesunku šoniniais ūgliais, kurie įsišaknija vos palietę žemę, ir auginiais. Auginiai pamerkiami į vandenį ir įsišaknija per savaitę arba dvi. Juos galima sodinti ir tiesiai į purią drėgną žemę vazonėliuose, uždengti stiklainiu arba polietileno plėvele. Kasdien išvėdinama. Iš pradžių laikoma pavėsyje, paskui pusiau pavėsyje.

Mokslininkai kalizijomis susidomėjo tik XX am. Jie atrado, kad šio augalo sultyse yra biologiškai aktyvių medžiagų, kurios stabdo vėžinių ląstelių augimą ir plitimą. Tačiau ilgai vartojant kalizijos preparatus gali išsivystyti alergija ir kiti negalavimai. Ypač kruopsčiai kalizijos savybės buvo tirtos Irkutsko medicinos institute. Per 20 metų rusams pavyko atskleisti daug šio augalo paslapčių, bet visos dar nežinomos. Vaistines kalizijų savybes lemia biologiškai aktyvios medžiagos — neįprastos sudėties flavanoidai ir augaliniai steroidai. Sultyse yra daug žmogaus organizmui labai svarbių medžiagų, kaip geležis, chromas ir varis.

Augalo sultimis suvilgytos greičiau gyja žaizdos, sumušimai, nudegimai. Jos gydo opaliges, varo tulžį, veikia kaip diuretikas, gydo reumatą, kai kurias akių ir kitų organų infekcijas. Jos taip pat tonizuoja ir stiprina organizmą, slopina uždegimus.

Pasigaminti kalizijų aliejaus, tepalą arba užpilą nesunku.
Aliejumi gydomos įvairios odos ligos, tepami skaudantys sąnariai, jis tinka masažams.

1. Iš šviežių lapų ir stiebų išspaudžiamos sultys. Likusi žaliava sudžiovinama, susmulkinama ir užpilama alyvų aliejumi. Laikoma kambaryje apie 3 savaites. Paskui perkošiama ir laikoma stikliniame inde, tamsiai ir vėsiai.
2. Kitas receptas - augalo "ūsai"susmulkinami, užpilami aliejumi ir laikoma 40 oC orkaitėje 8 valandas. Perkošiama ir laikoma tamsiai bei vėsiai.

Tepalu gydomi sumušimai, nušalimai, nudegimai, žaizdos ir odos bei sąnarių ligos.

1. Lapai ir stiebai susmulkinami, paskui sutrinami į košę su sumaišomi su vaikišku kremu arba vazelinu (2:3). Saugoma tamsiai ir vėsiai.
2. Iš lapų ir stiebų išspaudžiamos sultys ir sumaišoma su kremu arba vazelinu (1:3). Saugoma tamsiai ir vėsiai.

Spiritiniu kalizijų užpilu valomas organizmas, gydomos pooperacinės sąaugos, miomos, viršutinių kvėpavimo takų ligos, taip pat astma ir tuberkuliozė. Šiems vaistams pasigaminti reikės viso augalo, nes užpilami tik rudai violetiniai stiebo bambliai (mazgai).

1. 30-50 bamblių susmulkinama ir užpilama 1 l degtinės. Laikoma 7-15 dienas tamsiai, kasdien suplakama. Užpilas nusidažo tamsiai alyvine spalva. Perkošiama ir laikoma vėsiai tamsiame stikliniame inde.
2. Šoniniai ūgliai ir lapai susmulkinami, užpilami degtine, kad apsemtų. Laikoma tamsiai 12-15 dienų, kasdien suplakama. Perkošiama ir laikoma vėsiai tamsiame stikliniame inde.

Vandeniniu užpilu gydomos kepenų ir virškinimo trakto ligos, valomas organizmas. Užpilamas gaminamas tik iš didelių lapų (ne trumpesnių kaip 20 cm).

1. Lapas dedamas į stiklinį ar keraminį indą, užpilama 1 l verdančio vandnes ir palaikoma parą. Perkošiama ir laikoma vėsiai tamsiame stikliniame inde.
2. Lapas susmulkinamas, gauta košė sukrečiama į termosą ir užpilama verdančiu vandeniu.. Paliekama 5-6 val., paskui perkošiama, laikoma tamsiai ir vėsiai.

Nuoviras gydo kepenų ir virškinimo trakto ligos, varo iš organizmo šlakus, jis geriamas profilaktiškai dėl peršalimo ligų. Tinka visos augalo dalys.

1. Lapai ir stiebai susmulkinami, užpilami šaltu vandeniu, užverdama, nukeliama nuo ugnies ir palaikoma dar 6-7 val. Perkošiama, laikoma vėsiai ir tamsiai.
2. 20-30 bamblių susmulkinama, užpilama verdančių vandeniu, užverdama ir nukeliama nuo ugnies. Palaikoma 10 val., perkošiama, laikoma tamsiai bei vėsiai.

_______________________________________________

zbrckn
savas
zbrckn portretas
Narys nuo: 2007-12-06
Atsijungęs
Žinutės: 1806

man mama padarė "spiritinį vaistą", dar nebandžiau gerti,bet vyrą teks pradėti girdyt Šypsausi

_______________________________________________


dofke
savas
dofke portretas
Narys nuo: 2008-08-18
Atsijungęs
Žinutės: 4558

as irgi neseniai isigijau si augala.

bet kazko mazai atsiliepimu apie auginancius! Porą žodžių apie savo gyvenimą

_______________________________________________Irirero
savas
Irirero portretas
Narys nuo: 2006-10-17
Atsijungęs
Žinutės: 10801

Mano mama taip pat neseniai įsigijo šį augalą ir knygą nusipirko, bet aš nesigilinau... Ji pati sakė, kad gydytis pradės, kai turės daugiau tų augaliukų... Kai ką nors išbandys, tai aš ir su jumis pasidalinsiu atsiliepimais Draugai

_______________________________________________

Mano rankdarbiai
http://s571.photobucket.com/albums/ss151/Irirero/

Guoba
savas
Guoba portretas
Narys nuo: 2006-02-05
Atsijungęs
Žinutės: 5723

turi mama ir sesuo, bet kol kas nenaudojo gydymams Ne

_______________________________________________

Atsakyti

Forum jump select

Sprendimas: Creative